Máme volné termíny. Nečekejte a naplánujte si servis ještě dnes.

Pro výrobce jízdních kol

Značky s DTC modelem – kompletní poprodejní obsluha zákazníka

Vývoj trhu a DTC značky

Kolofix již od svého založení v roce 2018 pozorně sleduje vývoj cyklistického trhu. Jestliže ještě před několika lety se počet výrobců jízdních kol a značek s modelem přímého prodeje (DTC, Direct-To-Consumer) pohyboval celosvětově v řádu nízkých desítek, v současnosti jsme svědkem přechodu velké části značek na model přímého prodeje zákazníkovi, nebo na tzv. hybridní model, kdy je tradiční prodejní model o přímý prodej doplněn. Jejich počet se dnes zjevně blíží k dvěma stovkám, včetně těch největších, globálních značek.
Výhodou DTC obchodního modelu pro výrobce jízdních kol a cyklo značky je zjednodušení a zlevnění distribučního modelu. Výrobce typicky prodává jízdní kola na svém webu nebo prostřednictvím jiných prodejních online kanálů s tím, že zakoupené kolo je zasláno v krabici na adresu zákazníka.
Tento obchodní model má ale také svoje výzvy. Na zákazníkovi je, aby kolo z krabice vybalil, podle potřeby sestavil, seřídil a nastavil tak, aby bylo plně pojízdné. V případě uplatnění záruky je zákazník vyzván výrobcem, aby kolo znovu vložil do krabice a poslal na adresu výrobci. V případě potřeby mimozáručního servisu je na zákazníkovi, aby si našel ve svém okolí vhodný cykloservis. To všechno mohou být významné komplikace nebo překážky, které mnoho potenciálních zákazníků od nákupu přes internet odrazuje. Dobrá zpráva je, že právě Kolofix nabízí řešení všech těchto výzev a komplikací.
VÝVOJ TRHU A DTC ZNAČKY

Kolofix jako specialista na servis jízdních kol

Kolofix je síť specializovaných cykloservisů s plně vybavenými kamennými pobočkami a s flotilou mobilních dílen vestavěných do nákladních vozů.

Kolofix spolupracuje se všemi těmito výrobci komponentů:

SRAM partner Shimano partner FOX partner Rock Shox partner DVO partner SUNTOUR partner RST partner ÖHLINS Bafank BOSCH Panasonic Yamaha Fazua Magura Mavic Broze Pidiom Kampagnolo DT swiss
Kolofix jako specialista na servis jízdních kol

Kolofix jako perfektní partner pro DTC značky

Kolofix je pro DTC značky skvělým partnerem. Dokážeme totiž pro zákazníka zajistit takové podmínky po prodeji, že kupující bude zažívat zákaznickou zkušenost stejnou nebo lepší, než kdyby si jízdní kolo koupil v některé tradiční prodejně jízdních kol.
Kolofix umí přijmout krabici se zakoupeným jízdním kolem od výrobce a fyzicky předat vybalené, složené, seřízené a nastavené kolo zákazníkovi.Kolofix umí přijmout jízdní kolo v rámci reklamace a vyřídit tento reklamační případ k plné spokojenosti zákazníka i výrobce, aniž by jízdní kolo muselo kamkoli cestovat.
Kolofix umí přijmout jízdní kolo v rámci mimozáručního servisu a zajistit kvalitní opravu nebo údržbu kola v bezkonkurenčně krátkém čase a za nejlepší cenu.
A hlavně – Kolofix žádná kola neprodává. Kolofix je specialistou na servis jízdních kol, takže zákazník DTC značek se nebude setkávat s žádnými konkurenčními značkami nebo prodejními nabídkami jiných výrobců a prodejců jízdních kol.
Kolofix jako perfektní partner pro DTC značky

Kde všude působí Kolofix?

V současnosti působíme na trzích v Česku a na Slovensku (Q3 2024). Kolofix je postavený jako platforma pro DTC značky s cílem působení ve většině zemí v Evropě. Od roku 2026 chceme působit v DACH regionu (Německo, Rakousko, Švýcarsko).

Kde všude působí Kolofix

Zkušenosti a reference Kolofixu?

Kolofix má zkušenost s více než 80 000 úspěšně dokončenými servisními zakázkami. Kolofix vyvinul a neustále vyvíjí vlastní systém provozu a optimalizace servisní práce tak, aby bylo dosahováno maximální efektivity, kontroly kvality a propojení všech částí servisního ekosystému.
Kolofix již více jak 3 roky spolupracuje s několika značkami využívajícími Kolofix. Významnou referencí je pro nás například úspěšná spolupráce s Canyona s řadou dalších značek jsme v jednání.
Zkušenosti a reference Kolofixu

Jak získat více informací?

V případě, že vás zajímá možnost spolupráce s Kolofixem, stačí napsat email na b2b@kolofix.cz, zavolat na naši zákaznickou linku, nebo jednoduše nechat svůj kontakt tady níže a my se s vámi obratem spojíme.

Kontaktní formulář
Jméno je povinná položka, prosím vyplňte ji.
Organizace je povinná položka, prosím vyplňte ji.
E-mail je povinná položka, prosím vyplňte ji.
Telefon je povinná položka, prosím vyplňte ji.