Využij náš fitting!

Jen dokonale nastavené kolo ti umožní nejlepší prožitek z jízdy.
Ikona STT technologie

STT Cycling 3DMA

Tuto technologii, kterou používá i olympijský vítěz, poskytujeme jako jediní v republice.

Zjisti více
Ikona efektivity

Efektivita

Nejen maximální přenos energie, ale i pohodlí a prevence přetížení jezdce, jsou cílem bike fittingu.

Zjisti více
Ikona rezervace

Online rezervace

Pokud máš nějaké otázky, zavolej nám na 800 01 01 01.

Zjisti více

Fotogalerie

Správné nastavení kola

Proces nastavení

  1. Vstupní pohovor
  2. Cílem je zjistit základní představy a cíle cyklisty.

  3. Fyzické vyšetření
  4. Pro správnou pozici „ušitou na míru“ potřebujeme znát parametry těla jezdce ve smyslu kloubních rozsahů, stavu pro cyklistu důležitých svalových skupin, celkovou stavbu cyklistova těla.

  5. Vlastní nastavení
  6. Probíhá v postupných krocích: nastavení zarážek, výběr a nastavení sedla, nastavení úchopu, úprava biomechanických stereotypů ve smyslu dosažení optimální trajektorie pohybu dolních končetin a symetrie pozice.

  7. Kontrolní návštěva
  8. Zahrnuje případné doladění vzniklé pozice po odzkoušení v terénu.

STT Cycling 3DMA

Jako jediné studio v ČR jsme vybaveni motion capture technologii STT. Čtyři vysokorychlostní kamery snímají pohyb ze všech stran současně. Zpětná analýza zaznamenaného pohybu je k dispozici fit technikovi pro provedení případných změn v nastavení. Jak probíhá nastavení pro olympijského vítěze se můžeš kouknout na tomto videu.

Cena a objednání

Za bike fitting na silničním, horském nebo triatlonovém kole zaplatíš 4 190 Kč (cena za nastavení druhého kola je 2 499 Kč).

Vzhledem k časové náročnosti 3 – 3,5 hodiny je potřeba fitting objednat dopředu na kolofix.reservio.com. Pokud máš jakékoliv otázky, tak nás kontaktuj na 800 01 01 01 nebo na servis@kolofix.cz.

Náš fit technik

Lukáš Prný

Lukáš Prný

Nastavování kol na míru se věnuji od roku 2016. Vystudoval jsem Fakultu sportovních studií na Masarykově univerzitě, kde jsem se naučil základní znalosti o fungování lidského těla při sportovním výkonu. Profesní zkušenosti jsem získal ve firmě SCOTT SPORT a KOA.

Cyklistika a vše okolo ní je můj koníček, který časem přerostl v práci na plný úvazek. Bike fitting mě učaroval tím, že v něm dokážu skloubit znalosti získané ze školy, můj smysl pro detail a celkový přehled v cyklistickém oboru. Od roku 2019 mě můžete najít ve firmě Kolofix.