L`Étape Czech Republic 2023

14. 6. 2023

Uplynulou sobotu se Praha stala hlavním městem cyklistiky. Kolofix u toho nemohl chybět.

L`Étape, to je cyklistický silniční závod pod hlavičkou A.S.O., pořadatele slavné Tour de France. L`Étape, to je ojedinělá možnost pro ryzí amatéry zazávodit si v jednom balíku s profesionály na kompletně uzavřených silnicích v okolí Prahy. L`Étape je pozitivní šílenství fanoušků cyklistiky na každém ze sedmnácti fan pointů po celé trase závodu. L`Étape, to je i cyklistická vesnička s nepřeberným množstvím doprovodných aktivit včetně prodeje cyklistických doplňků, francouzských vyhlášených specialit, kaváren, muzea Tour de France, nebo servisního zázemí Kolofix.

Možnost startovat za červeným zaváděcím vozem Škoda Enyaq, mimochodem úplně stejným, jako používá ředitel Tour de France Christian Prudhomme, využilo bezmála 3000 startujících na celkem třech trasách. Startovní pásku přestřihli primátor Prahy Bohuslav Svoboda společně s Petrem Čechem nebo Zdeňkem Štybarem a celý dlouhý had cyklistů tak dali společně do pohybu.

Kolofix se svým týmem poskytoval v zázemí závodu technickou pomoc jak v pátek, tak v sobotu během celého dne. Náš stánek se svým kolem navštívila řada z vás, třeba i hvězdy pelotonu Martina Sáblíková nebo Tomáš Bábek. Servisní stánek před každým startem doslova praskal ve švech. Parta našich mechaniků se ani na chvíli nezastavila. Zase to byla jednou jízda. Ale energii celého týmu doslova dobíjeli spokojení zákazníci, neuvěřitelná setkání a celé to podtrhla úžasná atmosféra a skvělá příležitost pro značku Kolofix.