Elektrokolo potřebuje specialistu

Jun 28, 2021

E-bike potřebuje stejně pravidelný servis, jako kotel nebo auto.
Nepodceňuj to, ať ještě nastartuješ!

CHCI SE OBJEDNAT

Elektrokolo je sice také kolo, ale se specifickým pohonem a součástkami, takže potřebuje péči od specialisty.“, dodává Pavel Čábelický.

Náš specialista na elektrokola, Petr, umí udělat on-line diagnostiku na dálku a problém vyřešit. Zároveň aktualizujeme software, aby spojení mezi řídicí jednotkou a elektromotorem fungovalo bezvadně. Umíme dělat repase motoru, změřit kapacitu baterie i opravit elektroinstalaci.

Servis a pozornost vyžadují kola skládací, treková i horská. V kolofixu se postaráme o značky motorů Bosch, Shimano, Brose, Bafang, Vinka, Comp - drives, Giant a další.

Baterie do elektrokola

Věděli jste, že?

  • Pokud jsou baterie dlouhodobě vystaveny teplotám nižším, než 15°C, vybíjí se rychleji.
  • Každý rok ztratí baterie 2-3 % své kapacity.
  • Maximální rychlost na elektrokole v zemích EU je stanovena na 25 km/h.
  • Baterie vydrží 5-7 let.
  • Životnost článků můžeš prodloužit vhodným skladováním baterie - u většiny elektrokol ji lze vyndat a přenést dovnitř, do sucha a tepla.

Elektrokolo má o poznání vyšší hmotnost než klasické kolo, což znamená, že při jízdě z kopce pojede rychleji. Na brzdy je tak kladen velký nárok na spolehlivost a účinnost.

Výkon kol s elektrickým pohonem v kolofixu nijak neměníme.
Neprovádíme odblokování, chipování ani jiné zásahy do softwaru stroje.

Kola s elektrickým pohonem se v servisech objevují stále častěji, protože jejich elektronické systémy vyžadují odbornou péči, jinak mohou být nepojízdná!

CHCI SE OBJEDNAT

Nahrání nového software do elektrokola